آیا پروژه ی مسکن مهر تا به حال به کسی تحویل داده شده است؟

آیا مسکن مهر خود را تحویل گرفته اید و ازامکانات آن راضی هستید؟

مسکن برای هر خانواده ای مهم است و در طول تاریخ نیز داشتن سرپناهی برای زندگی از اولویت های اول زندگی مردم بوده است.

به همین دلیل در راستای پاسخگویی به تقاضای فراوان مسكن طی پنج دهه گذشته برنامه مسكن مهر با تخصیص زمین با هزینه صفر و تسهیلات قرض الحسنه و تبدیل واسطه مالكیتی به مدیریتی در فرایند ساخت در دستور كار دولت نهم و دهم قرار گرفت تا فرصت خانه دارشدن نیازمندان واقعی مسكن شهری را با متوسط آورده 15 میلیون تومان در طول دوره ساخت ایجاد كند.

طرحی که البته به گفته بسیاری از اقتصادی ها جز تورم چیزی در پی نداشت و راهگشای درد بی خانه ها نبود اما در هر حال بسیاری از مردم از ان رضایت داشتند.

در هر حال هر چند دولت یازدهم از همان ابتدا اعلام کرد که با مسکن مهر مخالف است اما وزیر مسکن قول داد پروژه های نیمه تمام مسکن مهر را هر چه زودتر به متقاضیان تحویل دهد.

همین چند وقت پیش بود که خبر رسید، کمیته سه جانبه اي با حضور نمايندگان وزارت راه و شهرسازي، معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهوري و وزارت نيرو ايجاد شده و جلسه هايي نيز براي شناسايي نقاط ضعف و قوت وضعيت مسکن مهر در 31 استان کشور تشکيل داده است تا روند تکمیل مسکن مهر های باقی مانده تسریع شود.

با این حال، براي تكميل واحدهاي مسكن مهر از زمان كليد خوردن آن تاكنون مشكلات بسيار زيادي وجود داشته كه بسياري از آن ها در گرو همكاري ساير وزارتخانه ها يا سازمان هاي ديگر است که تا کنون این همکاری به صورت همه جانبه صورت نگرفته است.

 به بيان ديگر اگر ساير ارگان ها در پروژه مسكن مهر همكاري لازم را نداشته باشند نمي توان به آينده اين مساله اميدوار بود.

همین چند وقت پیش بود که خبر رسید؛ تکلیف حداقل نيم‌ميليون واحد مسكوني‌مهر در مناطق مشخصي از كشور، به‌خاطر بحران آب و خشکسالی ، بين مردم و انبوه‌سازان سرگردان مانده و چون هنوز نه منشأ بحران شناسايي شده و نه عمليات موثري براي رفع آن به اجرا درآمده است، هيچ چشم‌انداز روشني از تحويل اين آپارتمان‌ها به پيش‌خريداران در دسترس نيست.

بعد از آن هم  هم وزیر راه‌وشهرسازی اعلام کرد: مسکن مهر هنوز به بودجه‌هایی کلان و بالغ بر 40 و 50هزارمیلیاردتومان نیاز دارد که امکان تامین آن وجود نخواهد داشت.

به این ترتیب به نظر می رسد مسکن مهری ها هنوز هم در انتظار بمانند و خانه ای تحویل نگیرند.

نظر شما مخاطبان شفاف در خصوص مسکن مهر چیست؟

آیا متقاضی مسکن مهر بوده اید و ان را تحویل گرفته اید؟

از مسکن مهر خود و امکانات آن راضی هستید؟

اگر متقاضی مسکن مهر هستید و هنوز آن را تحویل نگرفته اید از تجربیات خود برای شفاف بنویسید.

بدیهی است شفاف از انتشار نظرات توهین امیز معذور است.

دیدگاهتان را بنویسید

*